Kurşun Geçirmez Cam Nerelerde Kullanılır?

Kurşun Geçirmez Cam Nerelerde Kullanılır?

Kurşun geçirmez cam genellikle stadyum ve arenalarda, konaklama yerlerinde, finansal kurumlarda, istasyon marketlerinde, okullarda ve polis merkezlerinde korunmak için kullanılır. Arabaları ve nakliye üniteleri de dahil olmak üzere başka kullanımlar yerleri de vardır.

Kurşun geçirmez pencereler işinizin iş yapmasına izin verirken işçilerin güvende olmasını sağlar. Gerçekten etkili olmak için, kurşun geçirmez cam, çalışanların ürün alışverişi ve iletişim kurmasını kolaylaştırırken, koruyucu bir bariyer oluşturmalıdır.

Stadyumlar ve Arenalar

Stadyumlar ve arenalar genellikle trafiğin yoğun olduğu bölgelerde, bir kerede büyük kalabalığa maruz kalan gişe çalışanları ile birlikte bulunur. Bu yerler genellikle, ödemelerin ve biletlerin etkili bir şekilde değiştirilebilmesi için özel olarak boyutlandırılmış pencerelere dayanmaktadır. Bu pencereler, çalışanların sıcak tutulması için ek bir yarar sağlarken, kutu ofisleri dışarıdayken de fayda sağlar.

Konaklama İmkanları

Oteller ve moteller, personeli haftada 7 gün, günde 24 saat görevde bulundurmalıdır. Lobileri her zaman güvencesiz oldukları için, otel görevlileri her türlü yaya trafiğinin yoluna girer. Bu çalışanları kurşun geçirmez pencerelerin arkasına koyarak, otel ve moteller ön büro personelini günün 24 saati güvende tutabilir.

Finansal Kurumlar

Bankalardaki güvenlik sorunlarının tarihi iyi bilinmektedir. Banka soygunu, bir zamanlar olduğu kadar kolay değil, gözetleme kameraları ve güvenlik görevlileri sayesinde, ancak bazen de oluyor. Artık müşterilerle etkileşime giren çalışanları korumak için bankalara ve kredi birliklerine kurşun geçirmez pencereler monte ediliyor.

İstasyon Marketleri

Oteller ve moteller gibi, mağazalar genellikle 24 saat açık kalır. Bu durumun getirdiği güvenlik sorunları nedeniyle, bu yerler iyi çalışanlar bulmak ve onları tutmakta zorlanabilir. Mermilere dayanıklı ürünler kurarak, işyerleri, sigara kartonları gibi daha büyük eşyalardan geçebilecek kadar büyük bir açıklık sağlarken işçiler için güvenli bir yer sağlayabilir.

Okullar

Okullar, öğrenciler ve öğretmenler için güvenli bir yer olsa da, yıllar boyunca birçok trajedinin aksi kanıtlanmıştır. Okul yöneticileri, şimdi tüm ziyaretçilerin kilitli bir alana ulaşmak için bir ön bürodan geçmelerini talep ederek okul sistemlerini korumak için önlemler alıyorlar. Kurşun geçirmez pencerelerin kurulumuyla, kapı bekçisi tüm ziyaretçileri de güvenli bir şekilde koruyabilir.

Polis Merkezi

Uzun süredir ihtiyaç duydukları halde, polis istasyonlarında kurşun geçirmez pencereler birçok şehirde nispeten yeni bir gelişme. Lobide kurşun geçirmez ürünler kullanıldığında, polis karakolları kamuya hizmet ederken ziyaretçileri, memurları ve idari çalışanları güvende tutabilirler. Emniyet yetkililerinin istasyonda çalışırken kendilerini güvende hissetmelerini sağlamak için yerel yönetim bütçesinde çalışabilecek seçenekler vardır.