Kurşun Geçirmez Cam Özellikleri

Kurşun Geçirmez Cam Özellikleri

İlk bakışta, kurşun geçirmez cam özellikleri’ nde herhangi bir pencere camıyla aynı gibi görünür ancak bu, benzerliğin son bulduğu noktadır. Sıradan bir cam parçası, bir mermi ile tuzla buz olur. Kurşun Geçirmez Cam Mermiye dayanıklı ve bir kaç el ateş edilmeye dayanacak şekilde üretilir.

Kurşun Geçirmez Cam Özellikleri Polikarbonat, sert ve şeffaf bir plastiktir. Kurşun geçirmez cam 7 mm ile 75 mm arası bir kalınlığa sahiptir.

Kurşun geçirmez cama ateşlenen bir kurşun dış katmanı delecektir ancak katmanlar haline getirilmiş polikarbonat cam malzemesi merminin enerjisini soğurmaya ve son katmandan dışarı çıkmasına engel olur.

Dışarıdan gelecek silahlı saldırılarda, MODO METAL Balistik Camlarından kurşun geçememesine rağmen, içeriden dışarıya geçebilmektedir. Böylece savunmaya yönelik içeriden, dışarıdaki silahlı saldırgana silahla karşılık verilebilmesine imkan tanır. Hiç bir kurşun geçirmez cam bu özelliklere sahip değildir.

Standart kurşun geçirmez cam uygulanmış bir mekanda çıkacak bir yangında, insanlar camı kırıp dışarı çıkamazlar. Yaşanacak bir yangında can kaybı büyük felaketlere yol açabilir. 

MODO METAL Balistik Camlarından ise içeriden çok rahat dışarıya insanların çıkmasına imkan tanır. Ama diğer kurşun geçirmez camlar bu özelliklere sahip değildirler.