Kurşun Geçirmez Alüminyum Doğrama

Kurşun Geçirmez Alüminyum Doğrama

Kurşun geçirmez camlar, özellikle can ve mal güvenliğinin sürekli ön planda olduğu bankalar, karakollar, müzeler, askeri binalar ve diğer resmi kuruluşlar, psikiyatri koğuşları, kuyumcular gibi yerlerde kullanım amacına uygun olarak üretilmiş, denenmiş ve kalibre edilmiş camlardır.

Fakat tek başına kurşun geçirmez camlar yeterli olmayabilir ve sanıldığı kadar işe yaramayabilir.

Bu camlarla beraber kurşun geçirmez alüminyum doğrama da mutlak şekilde kullanılmalıdır. Piyasadaki klasik balistik ve blast özellikli doğramalar genellikle çelik yada çok sert işlemden geçirilmiş alüminyumdan yapılmaktadır. Bu her iki malzeme de estetikten oldukça uzak, soğuk görünümlü yapı malzemeleridir.

Silahlı saldırı tehditlerine karşı bulunduğunuz ortamların güvenliğinin arttırılması gerektiği zaman pencere ve kapılar da bu tür saldırılara karşı geliştirilmiş özel Kurşun Geçirmez Alüminyum Doğrama serileri ile üretilmelidir.

Alüminyumun avantajlarından faydalanırken aynı zamanda güvenliği en üst seviyede tutmak için yüzeyi sert eloksal kaplı, oldukça sert alüminyum alaşımdan imal edilen zırh profilleri geliştirilmiştir.

Firmamızda uluslararası balistik seviyelerine uygun, tabanca mermilerinden G3 zırh delici uzun namlulu silahlara karşı dayanımlı doğrama üretimi yapılmaktadır.